דף הבית » סיפורי קץ הימים » רוני רומי

רוני רומי

בס"ד

רוני רומי

קוראים לי רוני רומי, גדלתי בנס ציונה למשפחה שאינה שומרת תורה ומצוות, לא היה טיפת יהדות בבית. הייתי ספר נשים מאוד ידוע וכל המפורסמים במדינה היו מגיעים אלי: אומנים, שחקנים, כל מלכות היופי בארץ, תצוגות אופנה, כתבות בעיתונים, הייתה לי מספרה בראשון לציון מצליחה מאוד ועם המון כסף.

לא הכרתי רבנים, בתי כנסת, לא הכרתי שום מושג של יהדות. כשהייתי מניח תפילין הייתי בהרגשה שבורא עולם שומע אותי מבלי לדעת מה המשמעות של זה. גדלתי בבית של עוני וגם עוני בנשמה, בגיל 27 עשיתי את הסוויץ' וכשהייתי מנסה לקרב את החבר'ה הייתי אומר להם: 'אתם הכי רחוקים אבל אתם הכי קרובים!'

הרגשתי ריק מתוכן למרות ההצלחה, ככל שהיה לי בחומריות כך הייתי מדוכא ברוחניות - הנשמה שלי הייתה למטה... עד שלילה אחד אני חולם חלום מוזר, ישנו איזה רב צדיק מקובל בן 103 שגר בשיכון המזרח - רבי שלום שרעבי. בחלום אני מטייל בראשון לציון ומיד אני רואה מולי ענן לבן 2 מטר לפני ומשם יורד אדם כולו עם גלימה לבנה וזקן לבן, כולו מאיר אור ומצדדיו היו לו כנפיים כמו מלאך, והוא שאל אותי: "להיכן אתה רוצה להגיע? לאיזה רחוב?" עניתי לו שאני רוצה להגיע לרחוב כזה וכזה, והוא ענה לי: "תבוא אלי ואני אגיד לך!" שאלתי אותו: 'מי אתה?' ענה לי: "שלום שרעבי". שאלתי: 'איפה אתה גר?' ענה לי: "בראשון" שאלתי: 'מתי לבוא אליך?' ענה לי: "תבוא אלי!" כשהוא מדבר אלי הוא לאט לאט מתרומם על ידי הענן שאופף אותו ומרים אותו לשמיים. קמתי מהחלום ואני מחליט להתעלם, נכנס לשגרה, עושה לי כוס קפה ויוצא מהעניין... אני מגיע לעסק ושם מחכים לי כמובן הרבה אנשים, אני מתחיל לעבוד ופתאום אני רואה אותו בצללית, בקשר טלפאתי והוא קורא לי: "בוא אלי!" והוא בתוך בועה, אמרתי לו: 'בסדר, אני בא!' ואני לא מצליח להתנתק ממנו, אני עוזב את המספריים ורץ לכיוון תחנת המוניות ושואל את הבחור שיושב בקשר: 'תסלח לי! אתה מכיר אחד בשם שלום שרעבי?' הוא אומר לי: "לאן נכנסת?! לתחנת מוניות נכנסת!!" הוא עולה בקשר ואומר: "תשמעו! יש פה בחור שמחפש אחד בשם 'שלום שרעבי' עם שמלה לבנה". אני שומע מישהו בקשר שאומר לו: "יש אחד בשם שלום שרעבי, אבל הוא רב חשוב!" אני מגיע עם נהג המונית לבית הכנסת - התכוונתי לברוח אחרי שאני אראה אם זה הוא שבא אלי בחלום... אני רואה אותו יושב שם בישיבה וקורא תהלים, אני מסתכל עליו מהכניסה והוא מסתכל אלי וקורא לי... אותו צדיק בדיוק! אמרתי: 'יו, זה הוא!!' מישהו שם עלי כיפה על הראש, נתן לי תהלים, אני רוצה להגיד לו שחלמתי עליו, רציתי לקבל את המסר וללכת ולהגיד לו: 'הרב, תודה רבה! באת לי בחלום, תן ללכת לעבודה, אתה מפריע לי... מה עשיתי לך לא בסדר? תן לתרום משהו... לא חסר'.

אני בפחד יותר מאשר בשמחה... הוא נתן לי סידור להתפלל, הם סיימו מנחה והתחילו ערבית - ואני עוד במנחה. הם התפזרו אחרי ערבית - ואני עוד במנחה. הרב מחכה לי... פותח את ההיכל, פותח את הספר תורה והתחילו לרדת לי פתאום דמעות מהעיניים ורעד פנימי אחז אותי: 'הכל בסדר איתי הרב? לא יקרה לי כלום? הכל בסדר איתי?' הוא עונה לי: "החלום שחלמתי עליך, הלוואי עלי!" הוא אומר לי: "תשמע! רק תקשיב... התפללנו בגן-עדן, כל הצדיקים התפללו בגן-עדן, יש שם מפלי מים, ריחות נעימים, מלאכים, חיות הקודש, ומבן השיחים יצא מלאך אחד עם גלימה לבנה שאחז אותה בידיו והוא צעד לכיוון הצדיקים, הם פרשו לו שתי שורות ובסופן עמד כסא מהודר של אליהו הנביא. אתה יושב על הכסא, מקים אותך המלאך, שם לך את הגלימה, שם לך את היד על הראש ומברך אותך. ראיתי שם שלט ענק: 'רוני בן חיים רומי' - שלט ענק מואר!" הוא אומר לי: "באנו למלאך ואמרנו לו: מי הוא בכלל שקיבל את הגלימה?! אנחנו כל היום מתפללים, בא בחור אלמוני ולוקח את הגלימה?!" אמר להם המלאך כמה מילים בצד והתחלנו לתקוע בשופרות מסביבך ולזרוק עליך פרחים... היום נולדת מחדש - לך הביתה!" אמרתי לרב: 'רגע הרב! מה ללכת הביתה? לא תבוא לי יותר? הכל בסדר? יותר אני לא אבוא לפה? מה, אני צריך לתת משהו?' הוא ענה לי: "עכשיו יש לך השגחה פרטית, עכשיו תראה, כל רגע שאתה הולך אתה בהשגחה פרטית, מפה אתה הולך ועולה על דרך התורה!" העמסתי חצי אוטו בתהלים... באתי לרב והבאתי מתנה לבית הכנסת. יום שישי בשעה 3:00 לפנות בוקר אני הולך לכיוון הרב לתפילה קוראים 'חק לישראל', הוא מלמד אותי ואומר לי איפה לקרוא כי קראתי בשגיאות, הוא אומר לי: "איך שאתה פה מתבלבל - בורא עולם משתעשע איתך, ככה בורא עולם אוהב אותך".

יום שישי בערב, החבר'ה מתכוננים לצאת, אני רוצה לקום אבל אני לא יכול לקום! השתתקו לי הרגליים!! חשבתי אולי שיזמינו לי אמבולנס כי אני לא יכול לקום! ואז הבנתי ונדרתי נדר ששנה אני לא אסע בשבת!! לא הייתה הכנה מוקדמת, לא סימנים, לא כלום!! זה היה יום אחרי החלום ופה התחילה מסכת של גהינם. אשתי אומרת לי: "אם אתה חוזר בתשובה אנחנו מתגרשים!!" נסעתי לחוץ לארץ אבל חיפשתי בנרות בית כנסת, חזרתי לארץ והתחלתי לשמוע ליחשושים שרוני השתגע... ובני אלבז אמר לכולם: "היהודי הזה רוצה תשובה!! היהודי הזה רוצה לחזור לבורא עולם!!" אשתי כמובן לא הסכימה עם הדרך בה אני הולך והמשכתי לעבוד במספרה כרגיל, אבל אני רוצה להגיד לכם שעוד במספרה ישתבח שמו... כל בן-אדם שהייתי רואה בעיר הייתי אומר לו: "תפילין", הייתי מביא 20, 30 זוגות תפילין בחודש! כל מי שהיה בא להסתפר היה לוקח על עצמו להניח תפילין. אשתי הייתה יודעת שאם אני נעלם - אני אצל הרב. ערב אחד היא באה לאסוף אותי מהרב, היא שלחה את הילד. אמרתי לה: 'בואי! הרב רוצה לדבר איתך' היא ענתה לי: "אני אכנס אליו?! בחיים לא!!" הבן שלי נכנס לרב, הרב קם והוציא 10 שקלים מהכיס ועשה לו כפרות בעשרה שקלים, ואמר לו: "קח את הכסף, שים מתחת לכרית ומחר תקנה לך ממתקים!" בבוקר ה- 10 שקלים שהרב נתן נעלמו. בשעה 10:30 בבוקר אני מקבל שיחת טלפון מהשכנה. שאלתי אותה: 'שושנה, מה קורה?!' ענתה לי: "רוני, דחוף! אסון קרה לך בבית! הבן שלך נפל!" ואני בוכה ומתחנן: 'בורא עולם! אל תיקח לי אותו!' אחד מהראשונים שפגשתי שם מההמולה אמר לי: "איזה ילד נפל מלמעלה והתרסק!" ואני רואה את הבן שלי רץ במסדרון כולו רטוב מים, ואשתי באמבולנס מהפחד התעלפה ואותה הכניסו לאמבולנס. הילד נפל "ראש" מלמעלה לתוך דלי מים, ישתבח שמו לעד! עצרו אותו הסמרטוט והמים!! הילד אומר לי: "נפלתי מלמעלה וצעקתי: 'אבא!' מישהו תפס אותי מהמותניים והוריד אותי לדלי". רצתי לרב ל 'ברכת הגומל'... לא הלכתי אפילו לבקר את אשתי באמבולנס, הוא אומר לי: "תשמח! תשמח! מלאכים תפסו אותו!" שאלתי את הרב איפה נעלמו ה- 10 שקלים? הרב ענה לי שהוא ראה שיש עליו גזירה, והעשרה שקלים - התקבלו בשמיים ככפרה עבורו. הוא אמר לי: "מלאכים לקחו אותם! ואל תשאל שאלות יותר! לך הביתה, מחכה לך הפתעה בבית!" בבית אשתי אומרת לי: "אני רוצה לשמור שבת!! אל תחמיר עלי... 'מקווה' אני לא הולכת!" זה לא איחר לבוא - יומיים לאחר מכן אני מגיע לרב בשעה 5:00 בבוקר, אחרי התפילה הוא אומר לי: "חלמתי עליך! באות יוד יש כתם שחור ובבית תצטרך לעבור משהו". בשעה 10:00 בבוקר אני מקבל טלפון ממשטרת תל אביב-יפו. אני רואה את הרכב שלי מושבת ומכבי האש מנקים את כל הזגוגיות, הסתכלתי בשמיים והתחלתי לבכות: 'בורא עולם! אל תעשה לי את זה! עשית לי נס לפני יומיים, אני ממש מבקש' תוך כדי שאני ממלמל בבכי הם הפנו אותי לאמבולנס שחנה בצד... אני מסתכל דרך הוילון פנימה ואני רואה את אשתי אוחזת בילד בחוזקה, מחוברת לאינפוזיה והילד שותה מבקבוק, התפילין שלי נמצאים בין הילד לבינה - צמודים אליה, הילד והיא שניהם יצאו חיים ברוך השם. אשתי ניגשת אלי ואומרת: "רוני! התקשרתי לרבנית והחלטתי שאני הולכת למקווה!" הלכנו לסמינר, אשתי עמדה מול כולם ואמרה: "אני פה מבטיחה ומקבלת עלי לפני כולם ולפני בורא עולם שלא אלך יותר עם מכנסיים, רק עם שמלות, ובעזרת השם שאזכה להתחזק עוד ואני מבטיחה שאני עומדת מאחורי בעלי היקר!" - ככה זה היה.

הסיפור עם ההורים זה דבר בפני עצמו... אבא שלי עשה עלי חרם, הייתי באיזה אירוע משפחתי אחרי שנה שלא דיברתי עם אבא שלי. אבא שלי כנראה שתה קצת, גידף אותי, ירק עלי, הוריד לי את הכיפה וקרע לי את הציצית, שפך עלי מה שהיה על השולחן, קרע לי את החולצה, משך לי בשערות וקילל אותי קללות, איזה קללות!! נסענו הביתה, 2:00 בלילה נכנסתי למטבח הדלקתי נר לצדיק ואני מבקש בפעם הראשונה שלי... ממש פעם ראשונה שאני מתוודה לפני הקב"ה, אני אומר: 'אבא! אתה יודע איפה גדלתי, אבא! אם היה לי נסיון מאבא שלי - אני רוצה עכשיו את השכר! לא גדלתי בבני-ברק ולא במאה שערים, גדלתי בשכונת עוני, גדלתי במקום שלא קיבלתי יהדות - אנא תחזיר את ההורים שלי בתשובה!' דופקים בדלת ואני רואה את אבא ואמא שלי. אבא שלי פותח ואומר: "התמונה הזו, החכם הזה... אני רוצה שתהיה אצלי בבית!" כל הלילה הוא התהפך במיטה, הוא כמעט לא ישן. בשעה 5:00 בבוקר הוא קם, העיר את אמא שלי ואמר לה: "אסתר! אני חושב שהבן שלך עשה לי משהו, כל הלילה אני חולם שבשמיים מטרידים אותי - לא נותנים לי לישון! אני רוצה לראות עכשיו את רוני, דחוף!" אבא חזר בתשובה, אמא חזרה בתשובה והאחים שלי חזרו בתשובה, ברוך השם.

במספרה שברתי הכל, השארתי רק מסרק ומכונה לספר את בני ולספר את החבר'ה. רבי ומורי הרב שלום שרעבי זצוק"ל כל מה שדיבר ודאי זה אמת, הכל אמת... הוא אמר עלי: "הוא היה פושע גדול, נלחמתי, נלחמתי, נלחמתי עד שחזר למוטב, היום הוא מזכה אחרים... אני מאחל לו חיי העולם הבא - שיזכה להמשיך בדרך עליון כל החיים שלו".

אני רוצה להגיד לכולם, אם אני באתי מבית דל במצוות ודל בתורה, אם בורא עולם שמע את תפילותיי, אני בטוח שאם תתפללו ממש מקירות הלב מבפנים, בורא עולם ישמע את כל תפילותיכם. אין דבר כזה שבן אדם חושב שבורא עולם לא מקבל את התפילות - נכון שיש נסיון אבל אם זה ממש בטהרת המחשבה, בורא עולם שומע תפילת כל פה, ואני רוצה להגיד לכם שאני אוהב את הקב"ה, אני מרגיש אותו כל רגע, תדבקו בבורא עולם ותראו נסים ונפלאות! מי ששומע אותי שיתפלל לשמיים, שיתפלל בשביל חברו, אני בטוח שהוא יענה לתפילה. בורא עולם שומע תפילת כל פה מקירות הלב, ואני מבטיח לכם שאם אתם ואנחנו נעבוד על זה כולנו, אתם תראו ניסי נסים, כל שנייה, איפה שתזיזו את הראש תראו ניסי נסים, ותדעו לכם יש הרבה יצר הרע ויש רגעים של שאננות - בואו נעביר את זה! בואו נלך ונעשה בעזרת השם כולנו מצווה שלימה, ונתפלל להשם יתברך. עצה לי אחת ואני רוצה רק להעביר מסר קטן, קחו את הספר הזה של שמות הצדיקים שנפטרו לעולמם, תדליקו להם נר כל יום, תבקשו כל בקשה שאתם צריכים. הזוהר הקדוש כותב שמי שמדליק נר לצדיק, למעלה אחרי מאה ועשרים שנה מקבלים אותו הצדיקים ברינה ובשמחה. ופה למטה - כל מסר ששולחים לו מהשמיים, עושים בשבילו מלחמות בשמיים. לולי המתים אנחנו לא חיים שנייה אחת! תתפללו וגם תגידו תהלים לפני כל תפילה ואני מבטיח לכם, אין דבר כזה! כל בקשה שתבקשו בעזרת השם יתברך - תקבלו!

לשמיעת הסיפור אישי לחץ כאן