דף הבית » סיפורי קץ הימים » מסרים מהשמים

מסרים מהשמים

בס"ד

מסרים מהשמים

קוראים לי דניאל עשור, התחלתי את השירות הצבאי שלי בגולני, סיימתי קורס קציני חי"ר ומשם שלחו אותי לקבל צו סיפוח לחיל האוויר, בח"א 6 - בית הספר לטיסה. כל מה שקשור לחיים שלי בתור סיפור אישי הוא בעצם טרגדיה לאומית! ירדתי מהארץ מייד אחרי השירות הצבאי, נחתי בשדה התעופה ג'יי אפ קיי (JFK) בניו-יורק, גרתי בקווינס עם קצינים לוחמים, כולם גמרו לשרת בצבא וכולם יורדים... היינו במרידה גדולה, הייתה לנו מרירות על מה שעברנו, רצינו להצליח בגדול - לכבוש את אמריקה בלי טנקים, רצינו להיות מיליונרים!

לאחר כמה שנים קניתי לי מטוס קטן, רציתי להנות מהחיים - לטוס מעל גורדי השחקים של מיאמי, לטוס במדבריות של נוואדה, המושגים שלנו התחילו להשתנות, במקום חנוכה זה "כריסמס"- כי אז עושים כסף! במקום פורים - זה ה"הלוּאוין" ובמקום ראש השנה - זה חג "ההודיה", כל עולם המושגים שלנו התחיל להשתנות - הכל זה כסף, כסף, כסף...

הכרתי נוצריה קתולית הולנדית בשם קַרִין, והיא אומרת לי: "אני נוצריה, אתה יהודי, אני מוכנה לשים איקס על הנצרות, אתה תשים איקס על היהדות, תחשוב על זה!" אני אגיד לכם מה גרם לי לחצות את הקווים האדומים, ומה בעצם הטרגדיה של עם ישראל, ישראלים כל-כך רחוקים! אני רוצה לומר לכם - זה פשוט מזעזע! פגשתי סטודנטים ישראלים בציריך, בבאזל, בלונדון, חצי מליון ישראלים בניו-יורק ועוד חצי מליון ישראלים בלוס אנג'לס, 50 אלף ישראלים בפלורידה, בשיקאגו ובפילדלפיה עוד 50 אלף ישראלים... ומה קורה שם?! - פשוט שואה רוחנית!!! גלי צונאמי של התבוללות!!! גם בארצות הברית יש 59% התבוללות! וזה בעיקר בקרב הישראלים, זה מכאיב מאוד לשמוע את זה. אני גם חציתי את הקווים האדומים! לא סיפרתי למשפחה בארץ - היום אני ניצול "שואת אמריקה"! יש לי הרבה חברים שלא ניצלו לצערי, אני עדיין מקווה שכן ינצלו בסופו של דבר, ובכנסייה שבניתי היו 40% מהם.

פגשתי בחור ישראלי מחיל-האוויר, יום שישי בלילה אני מגיע אליו הביתה, אשתו עם מבטא "קאובוי" כבד ואי-אפשר לפספס את זה שהיא גויה - הוא עושה קידוש, שם כיפה ואני ממש לא מבין, הוא נשוי לגויה והוא עושה קידוש?! אני מגיע לבית הכנסת למחרת, אני רואה צלב על הפרוכת!!! גם קראו בספר תורה... והנה אני רואה פסנתר כנף, הם ניגנו שמה, איזה בילי ג'ואל אחד ניגן שמה, כולם שמה שרים... לא הבנתי איפה אני נמצא בכלל - הכול מעורבב! לא ברור לי מה קורה שמה בכלל... שרו שירים שאני מכיר מהכנסייה וגם שרו שירים אחרים שאני מכיר - שירי ציונות, לא תפסתי מה קורה שם! עד שהתחלתי להבין שהוא קשור לכנסייה היהודית-משיחית ושהרבה ישראלים כבר נפלו בפח הזה - איבדו את הקשר האחרון עם עם ישראל!!!

במהלך החיים בניו-יורק, גם אני וגם קרין החלטנו שנעזוב גם את הנצרות וגם את היהדות! והתחלנו פשוט להתווכח – על מה כן יהיה?!

דייטוֹנָה בּיצ' Daytona Beach)) בפלורידה - זה המקום שהוא בירת התעופה העולמית, הגעתי לשם והתקבלתי ל"אמריקן פליינג", ו"הניק" – זה שם הכינוי שהצמידו לי הגויים. חייתי בלי גבולות! אין יום כיפור, אין כשרות - אין כלום, שום דבר! אבל כנראה שבקולג', בקמפוסים מסתכלים על יהודים, מסמנים אותם, מחפשים אותם, הסטודנטים שם היו נראים נחמדים, הזמינו אותי ללמוד לימודי תנ"ך, רק שהתנ"ך נראה קצת אחרת - במקום שזה מתחיל בבראשית, זה מתחיל לפי מסורת הכנסייה. ביום ההולדת ה- 28 שלי טבלתי לנצרות! והצטרפתי לכנסיית "קוֹרנֵר-סטוֹן" (Cornerstone) כנסיית אבן הפינה. באחד הפעמים קורא לי הכומר ואומר לי: "אני רוצה לדבר איתך! אתה בעדיפות ראשונה אצלי! אני רוצה לפתוח בית-ספר לטיסה, אתה תנהל את הבית-ספר, ניקח את כל החבר'ה הישראלים אלינו ופשוט ננצר אותם!!! אני אעשה אותך מיליונר!!!" הפעם זה בא בצורה כזאת של ממש למכור את הנשמה לשטן! בשלב הזה היה לי פשוט לב אנטישמי!! כעסתי על עם ישראל, שנאתי הרבה דברים... ולמה? כי שנה שלימה הייתי מגיע לכינוסים של הכנסייה ושם למדתי נצרות לעומק, שם למדתי איך לשנוא את עם ישראל!!!

יום אחד אני מקבל טלפון מתִפרח, מהגיס שלי - הרב יהודה פרץ, אחותי מחזיקה את הטלפון, מתפרצת בבכי: "איך הגעת לזה בכלל?!" עניתי לה: "אחותי, תשמעי! התחתנת עם איזה דוס אחד, תעזבי אותי בשקט!" אחרי חמישה וחצי חודשים פגשתי את אחותי וגם הרב יוסף יגן היה שם, הוא הגיע בטיסה במיוחד ממקסיקו, הוא הקדים את הטיסה שלו; הוא בא עם ד"ר בטש, רופא ילדים ממקסיקו - וַכְּחָן נגד הנצרות! היה שם אולם מלא בבעלי תשובה שהורשו להיכנס על ידי הרב יוסף יגן, כל אחד עזב את הגויה שלו והתחיל לחזור בתשובה, התחלנו את הוויכוח ב-11 בלילה... סיימנו אותו בשעה 7 בבוקר! ואני כמו אריה נלחם נגד היהדות - מנסה לקעקע ולזעזע את אמות הסיפים! אמרתי להם: "רבותי! אני אחד ואתם הרבה - זה לא הוגן, בואו נעשה עסק! תנו לי חודש ימים, אני אמציא לכם תשובות, אני אשלח לכם פַקסים, יש מאחורי סוללה של כמרים, אני אוכל אתכם חיים בלי מלח!! תנו לי רק קצת זמן!" ד"ר בטש אמר לי: "תשמע! אני כבר בדקתי את העניינים, קח שנה! אבל תהייה פֵייר, תהיה אמיתי, אל תחזור להדריך טייס ותשכח את האמת! תבדוק עד הסוף! אם אתה משכנע אותי - אני מתנצר! אם אני משכנע אותך - אתה עוזב את הכנסייה ובא לחזק את הישיבה של הרב יוסף יגן! אתה מסכים?" אמרתי: "כן!" - חתמנו חוזה.

קיבלתי פקס מחסיד גור, הוא נולד גוי והיה ראש כנסייה בגרמניה, 4000 כמרים מהצמרת של הכמורה של הצבא הגרמני היו תחתיו... בגיל 56 הוא השאיר את המפתחות של הכנסייה, עזב את המבורג, הגיע לירושלים, עשה ברית מילה בגיל 56 ונכנס לישיבה ללמוד תורה! פגשתי נאצי בן של נאצים שיושב ועוסק בתורה, קוראים לו "יהושע מדר" והוא גר בביתר. יום אחד פגשתי אותו בשטיבלאך בירושלים ושאלתי אותו: "איך בכלל הגעת לזה?!" והוא אמר לי: "זה סיפור ארוך - סבא שלי יימח שמו ואבא שלי הלך בעקבותיו, ואני נָקַמתי! אני יהודי שבא ללמוד תורה כל החיים שלו!" חוץ מזה יצא לי לפגוש עוד הרבה סיפורים מהסוג הזה... בשלב הזה כבר החלטתי להתרחק מהכנסייה! יום אחד הייתי צריך לתת את ההטפה של יום ראשון, יהודה פרץ שלח לי תפילין, הוא לא ידע שאני רוצה להשתמש בהם רק לפעם אחת - לתת הרצאה בכנסייה.

אני עומד מול הקהל בכנסייה, לוקח את התפילין והטלית ואומר להם: "רבותי! אני רוצה לגלות לכם סוד - יהודים עושים החייאה כל בוקר! מניחים תפילין וכתוב שם: "ואהבת את ה' אלוקיך בכל לבבך"... אני מניח תפילין בכנסייה ואני מראה להם מה אני עושה... "יש למישהו שאלות?" זקנה אחת קוראת לי: "רבי! יש לי שאלה, ככה מלמדים ילד לבר-מצווה?" אמרתי לה: "לילד מסבירים בצורה פשוטה - הנה הכתר וזה היהלום, זה בן של מלך, בדיוק כאן זו החותמת של הטבעת של בן המלך, והנה הגלימה", אני מראה לה את הטלית, "אנחנו שייכים למלכות מיוחדת, לא מלכות של העולם הזה - אלא מלכות של העולם הבא ולכן יש לנו לבוש מיוחד". הכנסייה הייתה ממש נסערת והזקנה מבקשת לעלות לבמה, מבקשת רשות להחזיק את הטלית וצעקה אל מול הכנסייה: "ה-ל-ל-ו-י-ה!" וכל הכנסייה צועקת אחריה: "ה-ל-ל-ו-י-ה!" חשבתי שאני הולך להשתגע! לא ראיתי דבר כזה, נבהלתי ממנה! אשה זקנה, הלב מתפורר מהצעקה שלה, אני לא רבי, אני בסך הכול יהודי מומר שלא מוצא אפילו את הדרך הביתה, והיא ממשיכה: "לך לבית הכנסת ותתפלל עלי ועל הבן שלי וכשהמשיח של היהודים יבוא - שהוא יגאל אותנו יחד עם כל עם ישראל!" פתאום הפכתי להיות הרבי של הכנסייה...

ואז אחד מהכמרים אומר לי: "תדע לך! היהדות אמת! חזור הביתה! לנו יש 216 שנות הסטוריה, לכם יש 4000 שנות הסטוריה!! מה באת ללמוד מאיתנו?! מה אנחנו יכולים ללמד אתכם? חזור הביתה!!" יצאתי משם פשוט לגמרי מסוחרר ממנו, הגעתי הביתה וכל הדרך אני חושב: "זוהי הזהות האמיתית שלך! היא עתיקת יומין, אל תחליף בין שרה אמנו לגולדה מאיר!"

אני אגיד לכם את האמת! בורא עולם מאותת לנו כל הזמן, וכל פעם אנחנו מנסים להתעלם - אבל הנשמה בפנים סובלת! נסעתי לכנסייה, אני מסתכל על ספסלי העץ המגושמים ורואה את ישו ימ"ש צלוב שמה - איזו דמות ענק עם כל הציורים באדום של מריה הקדושה... הכול חשוך, רק פינת הווידוי של הכומר דולקת שם, אני עומד שם בגיל 32 וחצי ומרגיש סערה בפנים - איזו השפָּלה בפנים ואומר: "ריבונו של עולם! אני באמצע החיים, אני לא יודע איך להמשיך, אני קרוע!! חיפשתי אותך!! אני חיפשתי כל הזמן אמת וידעתי שאי אפשר לחיות בלי האמת, אז חשבתי שפה האמת, אז טעיתי, אז הלכתי לפֹּה... ואני לא יודע איפה אתה? דבר אחד ברור לי - יש אמת! חייבת להיות אמת! אי-אפשר לחיות בלי אמת! ריבונו של עולם, תן לי סימן!" זלגו לי דמעות מהעיניים, פשוט בכיתי ואמרתי: "למה לי? למה לאנשים כמוני שיודעים שיש אמת? מי יתן לי סימן?" ואני באמצע החיים... הגעתי הביתה, אני מדליק את הטלוויזיה ורואה איזה רב במרכז המסך, הוא מצביע באצבע שלו במרכז המסך ואומר: "אתה! אתה היהודי שנמצא שם בחדר, אתה היהודי שחושב שהאלוקים לא שומע את התפילה שלך, הוא שומע תפילה של כל יהודי!" בּוּם!!! כיביתי את הטלוויזיה, פשוט כבר לא הייתי יכול יותר לחשוב, הייתי ממש נסער!

קרין רואה שאני מתחיל עוד פעם להתקרב ליהדות - התחילו ויכוחים, היא לוקחת את החפצים שלה ונוסעת בחזרה להולנד, נפרדנו בנמל התעופה, היא חזרה סופית להולנד, העורך דין שלי שלח לי אישור - זהו נגמר! אלה היו נישואין אזרחיים.

טסתי חזרה לארץ עם איזו מועקה כזאת בלב, עם איזו ריקנות, עם צביטה בלב, כבר לא עניין אותי יותר מהכנסייה, יום אחד אני ממריא ואיך שאני ממריא אני טס כמה קילומטרים ופתאום סערה בגובה של 3000 רגל! אני מבקש נחיתת חירום - אומרים לי: "תשמע! אין פה מנחתים, אתה חייב לחזור חזרה!" אני ממשיך הלאה בכדי לתדלק בנחיתת ביניים - אי-אפשר לתדלק כי אין תנאים טובים לנחיתה, אני בדרך למיאמי מעל לאוקיינוס האטלנטי, הפקח רואה אותי על המכ"ם ומשדר לי שאין פה מנחת, חוזר ואומר: "אתה חייב לחזור חזרה!" ואין לי לאן לחזור כי יש סערה, ואז שני המנועים נכבו ואני רואה שהשמים מאוד עמוסים במטוסים כבדים, והוא אומר לי: "מהיכן אתה?" אני אומר לו: "מישראל!" הוא שואל אותי: "אתה יהודי?" עניתי לו: "כן! אני יהודי!" אז הוא אומר לי: "אם כך, אז תתחיל להתפלל עכשיו כי אתה במצב של חיים ומוות! אין לי היכן להנחית אותך!" אני בלי מנועים, גולש אך מאבד גובה במהירות... הגעתי לגובה נטישה, הוא אומר לי: "תנטוש! תנטוש!" אני מקזז את המטוס, פותח את הדלת, גשם שוטף נכנס פנימה, אני בא לקפוץ, חשיכה, אימת מוות, הלב מתייבש, עמדתי לקפוץ, אבל סגרתי את הדלת, הייתי רטוב עד העצמות, והמטוס שוקע, שוקע, ופתאום מתוך פחד, פחד מוות... אני צורח את הצרחה של החיים שלי! זו היתה פשוט צעקה אדירה של "שמע ישראל"!!! אימת המוות הוציאה החוצה את האמת העמוקה ביותר! כל המסכים נפתחו! אתה התבלבלת, בלבלת את עצמך, מצאת לעצמך זהות בדויה וטשטשת את המחיצה בין הנשמה לתודעה שלך, אבל ברגע האמת אל מול פני המוות - הכול ניתך! האמת ברורה! היא בוקעת, היא מנצחת אותך, היא עולה ומתגלה!

היה לי נס גדול - ניצלתי!!! הגעתי לארץ, באתי בחג השבועות לקבל את התורה וקיבלתי את התורה בארץ הקודש... היום ברוך השם יש לי 6 ילדים מאשתי הצדיקה, סיימתי רבנות, 4 שנים דיינות, למדתי אצל מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א... רבותי! אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לא להפסיד את הנוער שמורד ונכשל פה בחינוך - שיורד ומתבולל, המלחמה פה היא להחזיר את העם היהודי אל הזהות האמיתית שלו, אל התורה שלו, אל אבינו שבשמים.